tani drazek do podciagania

Zwykły drążek do sufitu, czy z uchwytami

Osoby, które planują kupić nowy drążek do sufitu, powinny poważnie zastanowić się nad tym, czy wybrać zwykły model, czy też urządzeni z dodatkowymi uchwytami. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, dlatego też warto dokładnie się z nimi zapoznać, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Jaki drążek do sufitu wybraćtani drazek do podciagania

Wybór odpowiedniego drążka w dużej mierze zależy od indywidualnego sposobu podciągania się. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób podciąga się klasycznym podchwytem na szerokości całych barków. W takim przypadku dodatkowe uchwyty są niepotrzebne. Niektórzy producenci mogą jednak zaproponować sprzęt dla miłośników chwytu młotkowego lub szerokiego, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu zawodowych sportowców uważa jednak, że dodatkowe uchwyty tylko przeszkadzają podczas treningów.

Drążek do podciągania do sufitu z obniżonymi ramionami

Bardzo dobrze w ostatnim czasie sprzedaje się także specjalny drążek do podciągania do sufitu (zobacz tutaj) z obniżonymi ramionami. Modele tego typu pozwalają na szeroki chwyt, dzięki czemu idealnie angażuje się wszystkie mięśnie grzbietu. W niektórych modelach montowany jest specjalny uchwyt do doczepienia worka treningowego. Wbrew pozorom jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które nawet w najmniejszym stopniu nie będzie przeszkadzać podczas zwykłego podciągania. Pamiętać należy także i o tym, że zakup drążka to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także jego montaż.