skarpety trekkingowe

Z jakiego materiału skarpety trekkingowe wybrać?

Profesjonalne skarpety trekkingowe różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. W dzisiejszych czasach producenci mają do dyspozycji bardzo wiele materiałów, dlatego też warto poznać plusy i minusy poszczególnych włókien, dzięki czemu będzie można kupić najlepsze modele.

skarpety trekkingoweSkarpety syntetyczne

Największym zainteresowaniem cieszą się syntetyczne skarpety trekkingowe, które dzieli się na letnie i zimowe. Najlepsze jakościowo są modele wykonane z wełny merino, która może pochwalić się wieloma drogocennymi właściwościami. Naturalne włókno to doskonały wybór dla tych osób, które mają problem z poceniem się stóp. syntetyczne skarpety trekkingowe z włókien sztucznych mogą posiadać bardzo różną grubość. Można znaleźć ultra cienkie skarpety na lato, jak i również bardzo grube na zimę.

Nowoczesne skarpety trekkingowe z włóknami CoolMax

Nowością na rynku są skarpety z włóknami CoolMax, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Tkaniny z poliestrowego włókna CoolMax są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu będą sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą mieć zawsze suche stopy. Włókna CoolMax doskonale zabezpieczają stopy przed przegrzaniem się, dlatego też w dzisiejszych czasach tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Warto sprawdzić także skarpety górskie z bambusa, które z roku na rok zdobywają coraz większe grono zwolenników.