Rowery szosowe męskie

Jeszcze niedawno szosówki były najbardziej klasycznymi odmianami rowerów. Obecnie wybór jest zdecydowanie większy i bardzo ciężko zdecydować się, jaki model wybrać.

Chociaż rowery szosowe męskie nazywane są najbardziej konserwatywnymi pod względem budowy, to jednak w ostatnich czasach również bardzo ewaluowały. Mamy rowery do jazdy na czas, do jazdy po szutrze i kilka innych.

Jednak najbardziej powszechne są tradycyjne rowery szosowe.

Mogą być one zbudowane z karbonu lekkiego lub trochę cięższego aluminium.

Bardzo ważne jest przy wyborze roweru szosowego, do jakiego rodzaju jazdy go kupujemy i ile pieniędzy na zakup przeznaczamy.

Jeśli będzie to jazda amatorska, to wystarczy nam zupełnie rower o ramie i kołach aluminiowych, ale siodełko powinno być z karbonu, gdyż zdecydowanie poprawia komfort jazdy.

Pamiętać należy, że rower szosowy nigdy nie będzie tak komfortowy, jak rower trekkingowy czy crossowy. Jednak jeśli chce się jeździć w lepszych warunkach należy zakupić rower szosowy klasy endurance, który posiada szersze opony i dzięki temu pozwala zająć wygodniejszą pozycję za kierownicą.

Jeżeli będziemy jeździli także poza asfaltem potrzebne będą rowery klasy gravel, które posiadają kierownicę typu baranek oraz bardzo szerokie opony do jazdy po polnych ścieżkach czy szutrowych drogach.

 

Rowery szosowe damskie wyróżniają się innym kształtem siodełka, mniejszą wagą, krótszą ramą oraz lekko wyższym ułożeniem kierownicy, no i oczywiście kolorem, choć są też takie panie, które wolą męską odmianę szosówki.