pennyboard

Top 4 kwestie, które musisz wiedzieć przed zakupem pennyboard

Popularna w latach 80 deska fiszka, inaczej pennyboard znowu wraca do łask. Głównie kojarzona jest z ciepłymi i słonecznymi wybrzeżami Kalifornii, gdzie często jest wybierana do poruszania się po mieście. Idealnie sprawdza się do tego dzięki swoim małym gabarytom, dużym kółkom, odpowiednim „rybim” kształcie oraz zwrotności i lekkości. Co każdy zainteresowany zakupem fiszki powinien o niej wiedzieć?

pennyboard

Deska fiszka versus klasyczna deskorolka
Każda z nich jest przeznaczona do innego rodzaju aktywności, dlatego na początku warto zastanowić się nad tym, do czego będzie wykorzystywana. Pennyboard jest świetnym wyborem do pokonywania wielu kilometrów, podczas przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Kompaktowy rozmiar i mała waga umożliwi zabranie jej wszędzie, gdzie chcemy a łatwe skręcanie – manewrowanie wśród mijających ludzi i innych przeszkód. Klasyczną deskorolkę powinniśmy zarezerwować sobie na wykonywanie tricków w skateparku.

Deska fiszka versus longboard
Zalety i zastosowanie pennyboardu było już omówione, dlatego uwagę poświęcę longboardom. Longboardy są w pewnym stopniu podobne do fiszek, jednak wyróżniają je większe gabaryty oraz waga. Dobrze się sprawdzają podczas zjazdów z pochyłych ulic lub serpentyn, jednak manewrowanie w aglomeracjach miejskich jest o wiele trudniejsze i trzeba włożyć w nie o wiele więcej wysiłku.

Najlepsza firma desek fiszek
Obecnie najbardziej rozpoznawalną jest firma Penny, jednak na rynku istnieje wiele innych i równie dobrych, takich jak Choke, D-street, Globe, JuicySusi czy Nils Extreme.

Cena
Waha się ona pomiędzy 100 do nawet 600 zł za pennyboard. Można znaleźć je także nieco taniej, ale nie gwarantują one tak dobrej jakości jak oryginalne.