Najważniejsze zalety kreatyny

Kreatyna stosowana jest przez ogromną grupę sportowców. Oczywiście najpowszechniej używają jej sportowcy siłowi, lecz nie mniej popularna jest ona również w innych dyscyplinach. Co powoduje, że ten suplement diety jest aż tak chętnie używany? Jakie są najważniejsze zalety stosowania kreatyny?

Zalety kreatyny

Nie bez powodu kreatyna zdobyła tak ogromną popularność. Jest to suplement diety, który jak żaden inny pozytywnie wpływa na to, jak efektywnie realizowane są treningi. Regularne stosowanie kreatyny powoduje, że mięśnie pracują lepiej, a tym samy posiadają więcej siły. Co jednak bardzo ważne, znacznie szybciej się regenerują po dużym wysiłku, więc, zamiast czekać dwa, a nawet trzy dni na kolejny trening, można właściwie następnego dnia wykonać bardzo intensywne ćwiczenia. Więcej na ten temat można przeczytać na https://swiatsupli.pl/blog/jaka-kreatyna-jest-najlepsza/.

Czy kreatyna ma jakieś wady?

Jak się okazuje, nawet najlepsza kreatyna na rynku posiada pewne niedociągnięcia, na które trzeba zwrócić uwagę podczas rozpoczynania kuracji. Nie da się ukryć, że terapia kreatyną jest dość droga. Co jednak ciekawe, nadal jest to najtańszy dostępny rynku suplement. Dodatkowo u pewnej niewielkiej grupy osób mogą pojawić się problemy żołądkowe, które jednak dość szybko mijają. I choć wady te nie są niczym szczególnie ważnym, to jednak mimo wszystko warto je mieć na uwadze.