Wakacje na sportowo – wypróbuj windsurfingu lub żeglarstwa

Podróżować można na wiele sposobów, a wypoczynek nad wodą nie musi kończyć się na leżeniu na plaży i zwiedzaniu co najwyżej najbliższej okolicy. Równie dobrze można ten czas spędzić aktywnie, np. rozpoczynając swoją przygodę z różnego rodzaju sportami wodnymi.

Sporty wodne – zdecydowanie jest w czym wybierać

Wakacje na sportowo to świetna alternatywa dla wszystkich,
którym znudził się tradycyjny wypoczynek, czyli przyjemne lenistwo.
Gdy urlop spędzamy nad wodą, warto wypróbować sportów, które cieszą się tam dużą popularnością i mowa oczywiście nie tylko o tradycyjnym pływaniu, ale również o żeglarstwie, windsurfingu czy skuterach wodnych. W popularnych nadmorskich miejscowościach czy nad polskimi jeziorami można rozpocząć naukę i szkolenia, które
z czasem mogą zakończyć się certyfikatem RYA. Dzięki temu, jeśli tylko załapiemy bakcyla, będziemy mogli rozpocząć podróżowanie łodzią czy jachtem.

Szlaki wodne, czyli podróżowanie łodzią

Polska jest bardzo dobrym miejscem do wprawiania się w naukę pływania łodzią czy jachtem. Posiadamy przede wszystkim takie ośrodki na Mazurach czy Zatoce Gdańskiej. Po odbyciu pasjonujących szkoleń RYA mamy możliwość uzyskania niezbędnych certyfikatów, które pozwalają między innymi na prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych oraz prowadzenie jachtów żaglowych do 12 metrów długości po przybrzeżnych wodach morskich w porze dziennej. Jest to zdecydowanie bardzo atrakcyjny sposób na odbywanie podróży w czasie urlopu, który cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie.

Rya – poczytaj online na tej stronie