Modlitewnik – sprzęt do ćwiczenia mięśnia dwugłowego

Modlitewnik, jako sprzęt spełnia oczekiwania wszystkich osób ćwiczących mięśnie ramion, jakim zależy na szybkim i ładnym wypracowaniu bicepsa. Rozpoczynający przygodę z pracą nad ciałem bardzo często zaczynają właśnie od ćwiczeń na modlitewniku. Ze względu na jego użyteczność, jak również wiele zalet można znaleźć tego typu sprzęt praktycznie na każdej siłowni.

Użyteczność modlitewnika na siłowni jest ogromna. Wiele osób pracujących nad swoim ciałem na siłowni docenia technikę, która umożliwia pracę nad bicepsem w najlepiej opracowanej formie. W taki sposób, aby nie były obciążone plecy a ćwiczony biceps był odpowiednio izolowany. Dzięki pracy na modlitewniku bez problemu można uzyskać efekt ładnie wypracowanego bicepsa i ćwiczyć przy pomocy hantli czy sztangi. Oczywiście ćwiczenia na modlitewniku siłownia nie są proste. Wymagają skupienia, dobrej techniki, jak i precyzji. Najlepiej rozpoczynać swoją przygodę z modlitewnikiem pod okiem doświadczonego trenera.

Dlaczego ćwiczenie na modlitewniku jest tak popularne?

Wiele osób nie wyobraża sobie wypracowania mięśni bicepsa bez modlitewnika. Jest to sprzęt typowy w kwestii ćwiczeń powodujących przyrost masy mięśniowej na ramionach. Modlitewnik  umożliwia, bowiem pracę nad bicepsem w najlepszej pozycji, ze względu na:
• nieangażowanie mięśni pleców,
• minimalizację ruchów tzw. oszukanych,
• angażowanie przy wykonywanych ćwiczeniach głowy długiej bicepsa,
• możliwość wykorzystania do ćwiczenia sztang i hantli oraz wyciągu dolnego.