Spodnie trekkingowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

Każdy, kto planuje wycieczkę w góry, powinien w pierwszej kolejności zadbać o odpowiedni ubiór i ekwipunek. Co do tego, że podstawą bezpiecznej wędrówki w górach są dobrze dobrane buty, chyba nie ma żadnych wątpliwości. Wiele osób przygotowując się do wyjazdu na górskie szlaki zapomina jednak o innym, jakże ważnym aspekcie, a mianowicie o spodniach trekkingowych. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Dobór rozmiaru

Dobrze dobrane spodnie trekkingowe powinny być ciut luźne. Oczywiście nie chodzi o to, aby spadały w pasie, jednak by przy przysiadzie czy zginaniu nóg nie powstawał zbyt duży opór. Jest to uwaga skierowana głównie do pań, które lubią obcisłe ubrania. Zbyt ciasne spodnie do trekkingu mogą krępować ruchy, przez co sama wycieczka nie będzie należała do najprzyjemniejszym doznań.

 

Stosunek ceny do jakości

 

Jak już wiele osób miało okazję przekonać się na własnej skórze, to co tanie, nie zawsze okazuje się dobre. Nie ma co przepłacać za samą markę – to rzecz oczywista. Najczęściej jednak za znanym szyldem idzie także wypracowywana przez lata technologia będąca gwarantem jakości konkretnego produktu. Wybierając spodnie do trekkingu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jakość materiału z jakiego zostały wykonane. Dobrze jeżeli będzie wodoszczelny, wytrzymały i przepuszczający powietrze. Sprawdzić mogą się także dodatkowe kieszonki, w których można schować drobne pieniądze, klucze czy telefon komórkowy.