Mata do jogi – do czego może się przydać

Jogę trenować zaczynamy głównie od wizyty w klubie jogi. Dzięki takim wizytom i odbywanym na nich zajęciom nabywamy podstawowych umiejętności i często nabieramy na tyle dużej wprawy, że chcielibyśmy ćwiczyć częściej samodzielnie w domu. W klubie akcesoria do jogi mamy pod ręką, natomiast w domu niekoniecznie. Co warto z tych akcesoriów posiadać w domu?

Mata do jogi

Posiadanie na własny użytek maty do jogi to bardzo duża pomoc w naszym treningu. Wielu osobom wydaje się, że mata to zbytnia ekstrawagancja, ale mata do jogi ma oczywiste zalety.

Mata do jogi przede wszystkim zapewnia nam odpowiednie podparcie podczas wykonywania jogicznych pozycji. Dzięki temu, że ma ona dużą przyczepność oraz wytrzymałość pozwala nam na wykonywanie ćwiczeń z taką samą efektywnościom jak w centrum jogi.

Akcesoria do jogi jak maty do jogi pozwalają nam dodatkowo się skupić. Ćwicząc wprost na podłodze, rozpraszać nas mogą nawet małe zanieczyszczenia na podłodze. Nie ma się co oszukiwać, podłogi nikt codziennie nie sprząta, a denerwujące jest uczucie wpijającego się piasku itp. Mata eliminuje ten negatywny wpływ, co jest ważne, ponieważ dużą częścią jogi jest skupienie się na kontroli oddechu.

Kolejnym atutem maty do jogi jest to, że dzięki niej jogę możemy ćwiczyć niemal wszędzie. W wielu miastach (zwłaszcza latem) modne są zorganizowane ćwiczenia w parkach lub innych wolnych przestrzeniach. Dzięki temu, że mamy swoją matę, możemy w nich bez przeszkód uczestniczyć i dodatkowo cieszyć się urokami tego wspaniałego i zdrowego sportu.