Kaski narciarskie POC – ocena bezpieczeństwa i komfortu

Narciarstwo alpejskie oraz jazda na snowboardzie gwarantują niezapomniane doznania. Dostarczają mnóstwa adrenaliny i to w urokliwej, górskiej scenerii. Prędkości osiągane podczas zjazdów bywają niekiedy zawrotne. Należy być ostrożnym i wybierać trasy dopasowane do własnego poziomu.

Nie warto ani przeceniać własnych umiejętności, ani zbytnio szarżować na stoku. Niestety, do upadku lub zderzenia z przeszkodą dojść może, mimo zachowania zdrowego rozsądku.

Kluczowa ochrona głowy

Najważniejszym elementem stroju narciarza jest kask. Może on bowiem w krytycznym momencie uratować życie. W żadnym wypadku nie należy więc oszczędzać przy jego wyborze. Nawet, jeżeli dopiero rozpoczyna się przygodę z nartami i planuje się wyłącznie jazdę rekreacyjną. Jeśli chodzi o markę POC kask standardowo wyposażony jest w kilka systemów, które mają zagwarantować zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo.

Najważniejsze z nich to solidna skorupa ABS oraz wielowarstwowa wkładka EPP, która zapewnia doskonałe dopasowanie, a dzięki pogrubieniom w newralgicznych miejscach optymalizuje ochronę przed silnymi uderzeniami i wstrząsami.

Komfort podczas jazdy

Kaski narciarskie POC wyposażone są w panele oddychające EPP, które zapobiegają przepoceniu. Ich aerodynamiczna konstrukcja zapewnia pełną swobodę podczas rozwijania większych prędkości. Niweluje turbulencje, wycisza szum wiatru. Komory nauszne chronią przed utratą równowagi i słuchu.

Kasków narciarskich POC używają profesjonaliści. Są one certyfikowane przez FIS, a to oznacza, że muszą spełniać bardzo surowe normy. Z tego względu produktom tej marki można zaufać i przyznać im maksymalną ocenę – zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i komfortu.

POC kask dostępny na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Kaski_Kaski-Poc-523.html