suplementy na redukcję

Pomoc w walce o wymarzoną sylwetkę – suplementy na redukcję

Redukcja jest bardzo ważna dla każdego ćwiczącego. Podczas niej nie można dopuścić do katabolizmu, a wręcz powodować dalszy wzrost mięśni. Ze względu na niską podaż kaloryczną bardzo ważne jest korzystanie z suplementów, które pozwolą spełnić te podstawowe warunki. W związku z tym warto się przyjrzeć najciekawszym suplementom na redukcję, które ją ułatwią, a nie utrudnią.

Suplementy na redukcję

Jednym z podstawowych suplementów używanych podczas redukcji jest L-karnityna. Warto ją stosować jako dodatek do spalacza tłuszczu. Jednak w tym artykule uwaga zostanie poświęcona głównie pierwszemu produktowi. Czy jest coś, jeszcze co ułatwi redukcję?

Oczywiście! Jest to cytrulina! Wiele osób pewnie od razu zastanowi się, w czym takim pomaga ten właśnie suplement. Poniżej temu się przyglądamy!

Co daje takie połączenie?

Zacznijmy od L-karnityny. Jest, to naturalny składnik znajdujący się w każdym organizmie. Jednak w wielu przypadkach wiele osób ma go zwyczajnie za mało. W taki wypadku ten suplement okazuje się bardzo pomocny. Transportuje ona kwasy tłuszczowe, które pochodzą z rezerw organizmu. Skraca ona czas regeneracji po treningowej, usprawnia funkcjonowanie organizmu oraz podnosi wydolność tlenową. Można uznać, że ma również zastosowanie antycellulitowe.

Jak sytuacja wygląda w przypadku cytruliny? Przede wszystkim odczuwalne dzięki niej jest mniejsze zmęczenie organizmu. Co może okazać się kluczową kwestią na redukcji, w związku z deficytem kalorycznym. Cytrulina uważana jest jako suplement antykataboliczny. Zarówno podczas deficytu kalorycznego, jak i niewystarczającej podaży białka. Najlepiej sprawdza się jako forma przedtreningowa, ponieważ rozrzedza krew w organizmie.

Wymienione suplementy na redukcję mogą okazać się bardzo pomocne w uzyskaniu atletycznej sylwetki.