Jak wybrać namiot 2 osobowy?

Nie zależnie od tego, czy przygotowujemy się na wypad nad jezioro czy na górską wyprawę, to koniecznym jest zaopatrzyć się w odpowiedni namiot. Nawet udając się na podróż w pojedynkę optymalnym wyborem będzie namiot 2 osobowy, który może się wielokrotnie przydać.

Zwróć uwagę

Namioty różnią się od siebie nie tylko konstrukcją, ale również materiałem okrycia, tropiku czy materiałem zastosowanym w śledziach i stelażu. Przekłada się to bezpośrednio cenę, warunki, w których namiot może być wykorzystany oraz na komfort użytkowania.

Przy wyborze namiotu należy pamiętać, że określenie konstrukcji, jako przeznaczonej dla 2 osób może być mylące. Jeżeli nie chcemy spać zbyt blisko współtowarzysza, należy dokładnie sprawdzić wymiary zakupowanego sprzętu.

Podstawowe typu namiotów

Konstrukcja, która posłuży jako namiot 2 osobowy może być w kształcie igloo, tunelu lub hybrydą dwóch poprzednich.

Najpopularniejszym typem jest namiot igloo. Jego stelaż składa się z dwóch krzyżujących się w najwyższej części konstrukcji pałąków, nadając namiotowi charakterystyczny kształt. Dzięki wysokości jest on bardziej komfortowy niż tunelowy odpowiednik.

Niestety suma długości użytych pałąków jest stosunkowo wysoka, co przekłada się na ciężar konstrukcji. Ponadto wymaga użycia większej ilości materiału, co uwrażliwia namiot na podmuchy wiatru.

Namiot typu tunelowego składa się z większej ilości krótszych pałąków, które montowane są do siebie równolegle. Dzięki suma ich długości jest mniejsza, co przekłada się na lekkość namiotu. Jest on też mniej podatny na podmuchy wiatru. Podstawową wadą jest nieco mniejsza ilość miejsca w konstrukcji.