pompa do basenu

Dlaczego warto mieć pompę filtrującą w basenie?

Wiele osób nieposiadających basenu uważa, że posiadając takie udogodnienie w życiu, jakim jest basen, można tylko przy nim leżeć i się opalać. Nic bardziej mylnego, ponieważ woda w basenie poddawana jest stałemu procesowi zanieczyszczenia, dlatego też by kąpiel w nim była bezpieczna i komfortowa, koniecznie trzeba posiadać różnego rodzaju akcesoria do dbania o basen. Kluczowe jest posiadanie odpowiedniej pompy do basenu.

Dlaczego to takie ważne?

Powierzchnia wody w basenie stale narażona jest na zanieczyszczanie. Zarówno te przychodzące z wiatrem, jak i te, który wynikają z obrastania powierzchni wody i samych ścianek basenu glonami.
Jedynym skutecznym sposobem na przeciwdziałanie zanieczyszczaniu się wody, jest stałe jej filtrowania. Nie mogłoby się jednak udać, bez odpowiedniego urządzenia.
Pompa do basenu jest elementem, który stale, 24 godziny na dobę z jednej strony zasysa, a z drugiej strony oddaje do basenu znajdującą się w nim wodę. Celem tego zabiegu jest przepuszczanie wody przez sieć znajdujących się w instalacji filtrów, które odsiewają wszelkie znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia.
Dobrej jakości i odpowiednio dobrana pompa do basenu np. ze sklepu Dobre Baseny jest w stanie przefiltrować całą wodę, która znajduje się w basenie, nawet do 5 razy w ciągu doby. To pokazuje, jak ważne i jak niezwykle mocne jest to urządzenie. Z pewnością nie można do tego celu wykorzystać pierwszej z brzegu pompy, która nie jest przeznaczona do tak zaawansowanych i ciężkich prac. Bardzo szybko uległa by ona zniszczeniu lub po prostu basen porósłby brudem.