lato na rowerze

Lato na rowerze

Lato to czas, w którym marzymy o wypoczynku i słońcu. Nie wszyscy jednak wypoczynek wyobrażają sobie tak samo. Jest dużo osób, które lubią spędzać czas czynnie. Idealnym wypoczynkiem w ruchu są wycieczki rowerowe. Jak przygotować się na kilkudniową wycieczkę rowerową?

Podręczny bagaż

Kilku dniowa wycieczka rowerowa wiąże się z koniecznością zabrania kilku podstawowych rzeczy. I tu powstaje pytanie jak się spakować. Plecak nie jest najdoskonalszym rozwiązaniem. Jadąc rowerem szybko się spocimy, a wtedy nawet niewielki plecak będzie ogromnym ciężarem. W sklepie turystycznym, zamiast klasycznego plecaka, warto kupić juki na rowery.

Jest to dużo bardziej praktyczne rozwiązanie. Sakwy nie będą ograniczały ruchów rowerzysty. Warto w sklepie turystycznym zasięgnąć informacji, czy sakwy są wodoodporne. Z pogodą nigdy nic nie wiadomo. Decydując się na sakwy, które nie ochronią naszych rzeczy przed wilgocią, warto kupić worki wodoodporne. Tak przygotowani możemy czuć się zabezpieczeni przed kaprysami pogody.

Sklep turystyczny to miejsce, w którym powinniśmy kupić odpowiednie buty oraz kurtkę, która również rowerzystę zabezpieczy przed deszczem.

W trakcie wyprawy rowerowej należy zabezpieczyć się nie tylko przed deszczem, ale i przed słońcem. Krem z wysokim filtrem, czy okulary przeciwsłoneczne to podstawowe wyposażenie.

Sklep turystyczny jest miejscem, w którym możemy również kupić mapę okolicy. Pytanie tylko, czy chcemy podróżować z mapą, czy może kierować się duchem przygody i wyruszyć przed siebie czekając na to, co przyniesie nam los.