Jaką ramę wybrać do roweru?

W sklepach rowerowych często dostępne są różne rodzaje ram rowerowych. Można na przykład zakupić ramę, która będzie idealna dla roweru turystycznego. Istnieje również rama, która została zaprojektowana specjalnie dla rowerów górskich. Aby wybrać idealną ramę do swojego roweru, musisz wziąć pod uwagę rodzaj roweru na którym się poruszasz.

Jaką ramę wybrać?

Ramy rowerowe muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów. Wybierając ramę rowerową, zwróć uwagę na to jaki rower posiadasz. Gdy posiadasz rowery turystyczny z pewnością masz pewność, że są one przeznaczone do długich podróży i wycieczek, dlatego są wykonane z wytrzymałej ramy i dużej ilości wyściółki wzdłuż siedzeń oraz komfortowej kierownicy. Jeżeli jednak posiadasz rower wyścigowy, powinien zaopatrzyć się w lekką ramę, która pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo podczas wyścigu.

Idealna rama rowerowa

Ramy rowerowe są dostępne w wielu różnych materiałach, z których najbardziej rozpowszechnionym jest włókno węglowe, które jest mocnym materiałem, który również jest lekki w budowie. Inne materiały, które można wykorzystać do budowy ramy, to stop, aluminium, stal i tytan. Ramy rowerowe są również dostępne w wielu kolorach. Z pewnością najbardziej popularnym kolorem będzie czarny, aczkolwiek ramy często można spotkać, na przykład w jasnych barwach lub neonowych kolorach.

Wybierając ramę rowerową trzeba także zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar. Większość ram klasyfikuje się, jako średnie lub duże. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.