Czym jest tarp biwakowy?

Widok roztaczający się wokół górskiego szczytu, potrafi zapierać dech w piersiach. To właśnie dlatego górskie wędrówki dla wielu osób stały się niesamowitą pasją.

W Polsce znaleźć można liczne doskonałe miejsca, które aż się proszą o odkrycie w czasie planowanego urlopu. Zazwyczaj najmocniej zapamiętuje się te wyprawy, na które ruszamy całkowicie bez planu, za to z plecakiem na plecach i głową pełną pomysłów. Nieważne jest wówczas czy czeka nas dwutygodniowe wolne czy jedynie kilka dni urlopu. Nawet owe parę dni jest wystarczające, aby przeżyć przepiękne przygody na łonie natury.

Co przydać się może w górach?

Wałęsanie się po górskich ścieżynkach, napotykanie drewnianych kapliczek i nowych strumyków rzeki – wszystko to stwarza niepowtarzalny klimat danej wyprawie. Jednakże wizja spania bez dachu nad głową wydaje się niektórym nie do zniesienia. Tym bardziej, że przecież nasze polskie lato bywa wybitnie kapryśne. Nocowanie bez dachu nad głową może być nawet niebezpieczne. Zwłaszcza na dużych wysokościach, gdy niemal każdy upalny dzień kończy się szaloną burzą. Dlatego właśnie na takie wyprawy, należałoby zabrać ze sobą płachtę biwakową. To dzięki niej nie będzie problemu ze schronieniem się przed gwałtownym deszczem czy znalezieniem trochę chłodu w gorące południa.

Płachty biwakowe – gdzie kupić?

Tak zwany tarp można znaleźć albo stacjonarnie – w sklepie z akcesoriami do górskich wędrówek, albo w Internecie. Mieszkańcy małych miast nie mają zbytnio wyboru. Akurat przez nich płachta biwakowa musi zostać zakupiona on-line, ponieważ rzadko kiedy w małych mieścinach funkcjonuje sklep z akcesoriami do górskich eskapad. Warto zastanowić się jaki wymiar płachty biwakowej zamówić. Im będzie ona większa, tym więcej miejsca zajmie w naszym bagażu i więcej będzie trzeba każdego dnia nosić na barkach.