Wybierzmy magnezję najlepszą dla siebie

Wspinaczka to sport wymagający wyjątkowej precyzji, dokładności, koncentracji i cierpliwości. Kto uprawia, ten wie, że to czasem prawdziwa szkoła życia. Jednak jakkolwiek by nie było, warto zawsze wspomagać się odpowiednim sprzętem, odzieżą oraz innymi specyfikami, które znacznie wpłyną osiągnięcie zadowolenia i satysfakcji z tej wyjątkowej aktywności.

Magnezja – niezbędnik każdego wspinacza

Stosowanie tego preparatu ma bardzo wiele zalet. Właściwie używana jest przez każdego sportowca, który spędza aktywnie czas na wspinaczce. Zapewnia pewny chwyt, lepszą przyczepność do gładkich powierzchni, pochłania wilgoć i niweluje ślizganie się palców i dłoni. Magnezja jest bardzo prosta w aplikowaniu i można dostać ją w różnych wariatach. Wybierzmy taki, który jest dla nas najwygodniejszy. Jednak stosowanie tego preparatu w proszku, może być w niektórych miejscach zabronione. Tak bywa na sztucznych ściankach, gdzie w jednej chwili korzysta z nich wielu wspinaczy. Unoszący się pył podczas nakładania na dłonie, może zdecydowanie przeszkadzać innym. Jest to jednak najszybsza i najprostsza aplikacja. Magnezję najczęściej trzyma się w specjalnym worku, do którego w każdej chwili można sięgnąć. Ta w proszku może się również rozsypywać, najlepiej wybrać więc preparat w innej postaci.

Kostka, kulka i płyn

Równie popularna jest magnezja w kostce dostępna w atrakcyjnej cenie na polar sport, z której wystarczy kawałek odłamać i rozetrzeć w dłoni. W ten sposób unika się chmury pyłu. Podobnie działa kulka, która wykonana jest ze specjalnego materiału, a w jego środku znajduje się proszek. Ściskanie i pocieranie sprawia, że środek wydostaje się na nasze dłonie. Krem lub płyn działają podobnie. Wystarczy wydobyć odpowiednią ilość przy pomocy palców i równomiernie rozsmarować na naszych palcach i dłoniach, ale nie rozcierać go całkowicie.