Niezbędne dodatki do roweru

Jazda na rowerze, choć bardzo przyjemna i nie da się ukryć, również bardzo prosta, wymaga jednak posiadania pewnych dodatków. Wiąże się z tym oczywiście kupienie ich, ponieważ producenci rowerów bardzo rzadko faktycznie je w nie wyposażają. O jakich konkretnie dodatkach mowa?

Zadbajmy o oświetlenie

Lampki rowerowe to jeden z najbardziej podstawowych akcesoriów, jaki można kupić do roweru. Co prawda nie oświetlają one drogi, lecz służą do czegoś zupełnie innego. Dzięki nim możliwe jest dostrzeżenie przez innego uczestnika ruchu rowerzysty, co może zapobiec zderzeniu i bardzo dotkliwemu upadkowi z roweru.
Co bardzo ważne, posiadanie lampek rowerowych jest obowiązkowe, ponieważ ich brak wiąże się z kilkuset złotowym mandatem. Warto więc wydać kilkanaście złotych i nie tylko nie martwic się mandatami, lecz co najważniejsze, po prostu mieć solidne zabezpieczenie na wypadek zderzenia.

Zabezpieczenie ciała

Rzecz jasna nie da się w żadnym wypadku uniknąć całkowicie ryzyka upadku z roweru, dlatego też trzeba być na niego przygotowanym. Podstawową zatem sprawą jest posiadanie na głowie kasku, który zabezpieczy najdelikatniejszą część ciała, jaką jest głowa, przed silnym uderzeniem w asfalt, lub też o krawężnik. Co prawda nie jest to obowiązkowe wyposażenie roweru od strony prawnej, lecz zdrowy rozsądek nakazuje go mimo wszystko mieć.

Walory sportowe

Jeśli chce się rower traktować w nieco bardziej poważny sposób, niż tylko jako narzędzie do dojeżdżania do pracy, warto mieć również licznik rowerowy. Jest to dodatek, który nie tylko liczy aktualną prędkość, lecz również i inne parametry jazdy, potrzebne do analizowania poczynanych postępów.