Z jakiego materiału kije Leki są godne uwagi?

Aby wybrać porządne kije Leki, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich długość, wygląd i cenę, ale także na jakość wykonania. Niestety nawet najładniejsze kijki nie spełniać będą swoich podstawowych zadań, gdy wykonane będą z niskiej jakości materiałów.

Na jaki materiał postawić?

Renomowani producenci najczęściej produkują kijki z aluminium, tytanu albo włókna węglowego. Najtańsze kijki wykonane są z kolei z różnego typu kompozytów tworzywa sztucznego. Mowa tutaj przede wszystkim o włóknie szklanym albo włóknie węglowym. Najdroższym rozwiązaniem są kije Leki wykonane z włókien węglowych. Ich największą zaletą jest nie tylko duża wytrzymałość, ale również niewielka waga, która odgrywa bardzo ważną rolę. Pamiętać należy jednak o tym, że bardzo lekkie kijki nie sprawdzą się przy silnym wietrze. Kijki należy czuć podczas chodzenia, dlatego też powinny mieć one swoją wagę. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się kijki, które częściowo wykonane są z aluminium i włókna węglowego.

Kije aluminiowe – co trzeba wiedzieć?

Aluminiowe kije Leki (zobacz) są stosunkowo tanie, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Warto jednak upewnić się, czy wybrane modele są dość trwałe. Słabej jakości rurki aluminiowe podczas marszu i wymagających ćwiczeń, mogą się pogiąć. Najlepszym wyborem są kijki od renomowanego producenta, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów i które posiadają gwarancję.