Wybieramy rower dla malucha

Kiedy jest najlepszy moment na to, aby pokazać dziecku rower i zachęcić go do tego typu aktywności na świeżym powietrzu? Jaki rower wybrać na start i jak dopasować go do możliwości dziecka? Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste, głównie też i z tego względu, że w sklepach można znaleźć ogrom różnych rowerów dla dzieci w różnym wieku. Przede wszystkim warto mieć na względzie bezpieczeństwo malucha, ale też i jego wygodę.

– Aby maluch szybko się nie zniechęcił najlepiej jego pierwszy rower kupić dokładnie na jego wzrost i możliwości bez planowania zakupów „na wyrost”. Dzięki temu prościej będzie mu złapać równowagę i opanować samodzielną jazdę.

– Wraz ze wzrostem dziecka rośnie przede wszystkim wielkość kół rowerka oraz wielkość ramy. Natomiast przyjmuje się, że pierwszym „prawie dorosłym rowerem” może być model z kołami 26″, który kupowany jest dziecku w okolicach jego komunii.

Najprostszy rowerek na start

Jednak, aby stopniowo oswajać malucha z rowerem warto zacząć od rowerka biegowego. Tego rodzaju rowerki dla dzieci przede wszystkim uczą go utrzymania równowagi, nie mają pedałów, ale pozwalają na naprawdę szybkie przemieszczanie się. Dziecko, które ćwiczy na takim rowerku znacznie lepiej radzi sobie później na tradycyjnym modelu z pedałami. Wybierając w różnych rowerkach dla dzieci warto postawić na sprawdzone marki, które gwarantują odpowiednią jakość poszczególnych elementów takiego roweru.