beta alanina

TOP 4 najlepszych odżywek, przy budowaniu siły

Po pewnym czasie regularnych treningów na siłowni, twój progres siłowy może ustać, co wtedy trzeba zrobić? Odpowiedzią na to są specjalne, w pełni przebadane i bezpieczne suplementy, które pozwolą Ci wykorzystać w pełni możliwości twojego organizmu. Budowanie siły łączy się również z podnoszeniem większych ciężarów, co przekłada się na budowę masy mięśniowej i lepszy wygląd. 

TOP 1 – Najskuteczniejsza odżywka na siłę – kreatyna

Najbardziej sprawdzona, używana już od wielu lat i ciągle udoskonalana kretyna jest obecnie najlepszą odżywką pomagającą w budowaniu siły i masy mięśniowej. Dzięki niej w organizmie gromadzi się więcej ATP, które podczas intensywnych ćwiczeń stanowi główne źródło energii. Więcej ATP oznacza również więcej powtórzeń na większych ciężarach, czyli kreatyna zapewnia lepszą skuteczność treningową. 

TOP 2 – Arginina

Drugi najskuteczniejszy suplement na siłę w tym zestawieniu. Arginina usprawnia proces transportu aminokwasów i glukozy do mięśni, co przekłada się na większą siłę podczas treningu. 

TOP 3 – Beta-alanina

beta alanina

Jest to suplement stosowany  głownie przez sportowców wytrzymałościowych np. biegaczy. Jednak ma on swoje zastosowanie również na siłowni. Beta-alanina podwyższa poziom testosteronu, co przekłada się na większą siłę. Dba też o wytrzymałości, dzięki czemu można zrobić dłuższy trening.

TOP 4 – boostery testosteronu

Warto skupić się jednak tylko na tych, które zapewniają naturalną produkcje testosteronu. Jak sama nazwa wskazuje, wpływają one na ilość testosteronu w organizmie, a co za tym idzie pomagają w budowaniu siły.