rowery crossowe

Jakiej marki rower crossowy wybrać? Porady

Rowery crossowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją uniwersalność. Spotykamy je praktycznie w większości sklepów rowerowych, bo łączą one cechy słynnych modeli – szosówek, trekkingowych rowerów, MTB. Sprawdzają się zarówno na drogach asfaltowych, jak i w miejscach bliższych przyrodzie. Da się nimi jeździć również po ścieżkach i łąkach – nie sprawia to większego dyskomfortu.

Czym wyróżnia się rower crossowy?

Rower crossowy jest przede wszystkim lekki. Występuje we wszystkich rozmiarach, w tym XS, SM i MD. Koła roweru o średnicy 28 cali sprawiają, że jednoślad nie ma problemu z występującymi na drogach trudnościami. Gwarantuje on wysoką wygodę i komfort jazdy. Zamontowane w nim hamulce tarczowe są gwarancją krótkiej drogi hamowania. Markowe przerzutki zagwarantują płynność i pewność w trakcie zmieniania biegów.

Jaka marka roweru crossowego jest najlepsza?

rowery crossowe

Każdy odpowiedzialny zakup, który ma służyć nam przez kolejne lata powinien być poprzedzony przejrzeniem informacji w internecie. Do najpopularniejszych marek rowerów crossowych zalicza się:

  • Kellys,
  • Liv,
  • Kross,
  • Giant,
  • Specialized.

Trudno jednoznacznie wytypować najlepszego producenta, bo każdy z nich ma coś innego od siebie do zaoferowania. Warto mieć na uwadze, że ten rodzaj roweru jest kompromisem pomiędzy rowerem szosowym, górskim, a miejskim. Z tego względu nie jest on najlepiej zaopatrzony w trakcie zakupu. Błotniki, oświetlenie trzeba zakupić oddzielnie. W trakcie wizyty w sklepie swoją uwagę najlepiej skupić na specyfikacji technicznej i markowych częściach. Wygląd w przypadku rowerów crossowych jest kwestią drugorzędną.