Rozważne kupowanie roweru

Są urządzenia użytkowe, których nie powinno się kupować nagle i bez wcześniejszego przygotowania i rozeznania rynku. Po pierwsze dlatego, że istnieją duże rozbieżności cenowe, a po drugie ponieważ wybranie złego model lub rodzaju może skutkować niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia. Sztandarowym przykładem takiego urządzenia jest chociażby zwykły rower.

Sklepy z rowerami

Jako konsumenci przyzwyczajeni jesteśmy, że pewne produkty kupujemy jedynie w sklepach stacjonarnych, w którym możemy zobaczyć i dotknąć interesujący nas towar. Tak samo jest zresztą z kupowaniem rowerów.
Niestety taka forma zakupów wiążę się z kilkoma kłopotami:

– wyższą ceną
– niższą jakością rowerów
– kłopotów z transportem
– problemami z dostępnością

Gdzie kupić rower?

Właśnie z tych powodów część klientów przenosi swoje zakupu do sieci i odwiedza sklepy internetowe z rowerami, zamiast tych stacjonarnych.
Sklep internetowy z rowerami nie musi zatrudniać tak dużej ilości pracowników i wynajmować olbrzymich przestrzeni, więc oferowane przez nie rowery są bardzo często nawet 20% tańsze. Dalszym efektem jest fakt, że jakość oferowanych marek jest lepsza, co stanowi ogromną wartość dla klienta.
Dodatkowo liczba rowerów w ofercie jest większa, a po zakupie wystarczy oczekiwać jedynie dostawcy, który przewiezie rower pod same drzwi, najczęściej za darmo. Częstą praktyką jest oferowanie darmowej przesyłki. Odchodzi wiec kłopot z transportem nowo zakupionego roweru.