basen gre

Baseny gre – spełnienie marzeń o domu z basenem ogrodowym

Który z posiadaczy domu z ogrodem nie marzy o basenie, gdzie cała rodzina będzie mogła korzystać z kąpieli wodnych w dowolnej chwili. Jednak wybudowanie stacjonarnego basenu wiąże się z dużymi wydatkami, a poza tym wymaga uzyskania pozwoleń budowlanych. Dla takich osób dobrą propozycją są baseny gre, które są łatwe do instalacji, nie wymagają pozwoleń, a swoją rolę spełniają doskonale.

Jak zbudowane są baseny gre?

basen greTego typu zbiorniki wodne są osadzone na stalowej konstrukcji, wyłożone specjalnie zabezpieczoną blachą galwanizowaną, a od środka posiadają wkład z folii odpornej na uszkodzenia, a także na oddziaływanie promieni UV. Mocna i solidna konstrukcja basenów gre pozwala na całoroczne pozostawienie ich na zewnątrz, bez obaw, że warunki atmosferyczne mogą niekorzystnie wpływać na ich stan. Wysokie ścianki basenu, które mogą osiągać nawet 130 centymetrów, pozwalają na swobodne korzystanie z uroków kąpieli, a szczelna obudowa nie dopuszcza do wycieków wody.

Jak można doposażyć basen ogrodowy typu gre?

Baseny gre w standardzie posiadają wygodne drabinki, ułatwiające wchodzenie, ale także można doposażyć je w inne praktyczne elementy. Są nimi pokrywy, które zabezpieczają wodę w basenie przed zanieczyszczeniem latem, a także w okresach, kiedy obiekt nie jest wykorzystywany. Dobrym rozwiązaniem dla utrzymania w czystości basenu jest instalacja filtrów piaskowych oraz pomp wstępnie filtrujących.