Niezbędne narzędzia rowerowe podczas wakacyjnej wyprawy

Wycieczki rowerowe stają się coraz popularniejszą formą aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niewątpliwie wpływ na taki stan rzeczy ma stale rozwijająca się infrastruktura rowerowa w naszym kraju, która pozwala na planowanie nawet kilkunastodniowych wypraw rowerowych z całym ekwipunkiem. Przykładem trasy, którą warto przejechać podczas wakacyjnego urlopu jest Green Velo.

kijki do chodzenia

Przezorny zawsze ubezpieczony

Stare, polskie przysłowie zawiera ważną życiową prawdę – na każdą ewentualność warto być zawsze przygotowanym. Nawet jeżeli rower jest nowy lub też w ostatnim czasie przeszedł z powodzeniem kompleksowy przegląd, to nie jest to gwarancją, że podczas wyprawy nie przydarzą się drobne usterki, takie jak pęknięta opona czy zerwany łańcuch. Warto zatem mieć przy sobie niezbędnik zawierający narzędzia rowerowe.

Niezbędnik każdego rowerzysty

Zestaw niezbędnych narzędzi rowerowych można kupić w każdym sklepie sportowym. Wybierając się na wycieczkę rowerową warto ze sobą zabrać zapasową dętkę, albo lepiej dwie dętki, bo jak wiadomo, nieszczęścia lubią chodzić parami. Z pewnością przyda się również pompka rowerowa a także zestaw narzędzi służący do wymiany dętki. Bardzo często zdarza się również zerwanie łańcucha. Na taką ewentualność można zabezpieczyć się na dwa sposoby. Jednym z nich jest wożenie ze sobą zapasowego łańcucha, jednak ze względu na jego ciężar może być to niezbyt wygodne. Alternatywą jest skuwacz, dzięki któremu można szybko naprawić zerwany łańcuch.