Fishboard – popularny typ deskorolki wśród polskiej młodzieży

Wśród wielu rodzajów deskorolek jednym z najczęściej stosowanych są deski zwane potocznie fiszkami. Jest to swobodne tłumaczenie angielskiego słowa fishboard. Nazwa nawiązująca do ryby wywodzi się oczywiście od kształtu, który, w dużym uproszczeniu, przypomina zarys kształtu ryby.

Polska młodzież również chętnie jeździ na fiszkach. To deskorolki idealne do tego, aby dojechać z jednego miejsca w drugie i świetnie sprawdzą się, gdy zabranie roweru nie wchodzi w grę, a nie ma możliwości dojazdu środkiem transportu publicznego.

Fiszka – deska do cruisingu

Ten rodzaj deski, ze względu na swoją budowę, nadaje się głównie do jazdy. Wykonywanie akrobacji na tego typu deskorolce mogłoby być dość karkołomne. Prosta budowa i związana z tym niewielka masa powodują, że deska ta nie tylko pozwala na swobodną i wygodną jazdę, ale również jest łatwa do przeniesienia w razie potrzeby. Fiszkę można nawet wrzucić do plecaka lub torby, a w szkole czy innym obiekcie schować do szafki. Poza aspektem praktycznym, fiszka deskorolka to deska świetna do swobodniej jazdy, cruisingu, dla czystej przyjemności.

Fishboard – modna deska dla modnej młodzieży

Poprzez swoje deskorolki młodzież wyraża swój styl. Dlatego też asortyment tych desek, jeśli chodzi o kolor, jest bardzo duży. Wśród nich jest wiele modeli w jaskrawych kolorach, które nie sposób nie zauważyć w tłumie. Wybierając fishboard, warto kierować się jednak przede wszystkim jakością wykonania. Dobra jakościowo fiszka deskorolka to większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.