Na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pedały do roweru?

Aby wybrać porządne pedały do roweru należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj swojego jednośladu, ale również na preferowany styl jazdy. Producenci oferują bardzo wiele modeli pedałów, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających rowerzystów. Warto dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi modelami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

O czym należy pamiętać?

Pedały do roweru spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy będą solidnie wykonane. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby zwrócić uwagę na materiał. W renomowanych sklepach rowerowych od wielu lat królują pedały, które wykonane są z Cr-Mo. Ogromną rolę odgrywają również idealnie uszczelnione łożyska. Dobre pedały powinny kręcić się bez żadnych oporów. W Polsce warunki pogodowe pozostawiają wiele do życzenia, dlatego też warto zadbać o to, aby pedały były odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeżeli chodzi o sam korpus pedału to najczęściej wykonany jest on z bardzo lekkiego materiału. Doskonale sprawdzi się niezawodne aluminium. Jest to bardzo wytrzymały i lekki materiał.

Pedały dla wymagających rowerzystów

W całej branży rowerowej gwint w pedałach i mechanizm korbowy jest taki sam. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba obawiać się o kompatybilność. Najbezpieczniejszym wyborem są klasyczne pedały SPD MTB, które produkowane są nie tylko przez firmę Shimano, ale również przez Wellgo, Kross, Xpedo i Ritchey. Oryginalne pedały do roweru to inwestycja na lata, która na pewno szybko się zwróci. Pamiętać należy jednak o tym, że niezbędny jest zakup odpowiedniego obuwia.