Łyżwy do jazdy figurowej- czym się kierować przy zakupie?

łyżwyJazda na lodzie może być sporą frajdą. Pod warunkiem, że odbywa się na odpowiednim sprzęcie. Osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z lodowiskiem powinny postawić na łyżwy hokejowe. Gdy nasze umiejętności są na wyższym poziomie lepiej sprawdzą się łyżwy figurowe.

Dlaczego łyżwy figurowe są lepsze od hokejowych?

Jedno jest pewne. Na łyżwach nie warto oszczędzać. Tanie i słabe łyżwy szybko się zużyją. Jazda w nich będzie też o wiele mniej komfortowa. Błędnie uważa się, że łyżwy figurowe służą tylko kobietom. Nic bardziej mylnego. Po łyżwy figurowe mogą też spokojnie sięgać mężczyźni. Sprzęt wysokiej jakości pozwoli wykonywać najbardziej skomplikowane figury. Łyżwy do jazdy figurowej są zdecydowanie bardziej zwrotne. Wszystko to za sprawą ich wyjątkowej konstrukcji. Z przodu łyżew umieszczone są specjalne ząbki. To właśnie one gwarantują dobrą zwrotność łyżew. O wiele łatwiej utrzymać też na nich stabilną pozycję.

Z jakiego materiału powinny być wykonane łyżwy

Kolejnym dylematem związanym z jazdą na lodzie jest to czy postawić na łyżwy plastikowe czy skórzane. W przypadku łyżew figurowych najlepiej sprawdzi się skóra. Do wyboru jest skóra naturalna i syntetyczna. Wyższej jakości łyżwy wykonane są zazwyczaj ze skóry naturalnej. Dzięki temu noga ma zapewnioną cyrkulację powietrza. Nie poci się, a jazda w nich jest samą przyjemnością. Na początku może się wydawać, że skórzane łyżwy są dość sztywne. O to się nie martwmy. Po pewnym czasie łyżwy dostosują się do anatomicznej budowy stopy.