Kupujemy rower Enduro

Każda dyscyplina sportowa wymaga odpowiedniego sprzętu. W przypadku sportów rowerowych, do każdej gałęzi potrzebne są inne rozwiązania techniczne. Miłośnikom mocnych wrażeń i dwóch kółek polecane jest Enduro. Jak kupić rower, który sprosta wymaganiom trudnego terenu, a jednocześnie będzie można korzystać z niego na co dzień?

Wszechstronność
Rowery Enduro są stworzone do tego, by doskonale radzić sobie z nawet najtrudniejszym terenie poza wygodnymi ścieżkami. Wszelkie zjazdy i podjazdy nie są dla nich wyzwaniem trudnym do pokonania. Nie oznacza to jednak, że z takiego roweru skorzystamy jedynie podczas urlopu w górach. Równie dobrze, jak po kamienistym podłożu, pojedziemy nim równą, płaską drogą.

Zawieszenie
Zawieszenie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia rowerów Enduro. To dzięki niemu możliwe jest pokonywanie wszelkich napotkanych po drodze nierówności. Producenci oferują trzy rodzaje zawieszenia: jednozawiasowe, czterozawiasowe i z wirtualnym punktem obrotu.

Koła
Koła w poszczególnych modelach różnią się między sobą wielkością. Rozmiar najmniejszych to 26 cali. Im większe, tym rower jedzie szybciej. Jednocześnie traci on nieco pod względem zwrotności. Na większych kołach łatwiej jest poradzić sobie z nierównościami w terenie.

Sztyca
Regulowana za pomocą manetka lub specjalnego uchwytu sztyca jest pod względem komfortu niezbędna w rowerze Enduro. Dzięki niej bez problemu możemy obniżyć siodło, gdy mamy przed sobą strome zjazdy lub je podnieść, gdy czeka nas wspinaczka pod górę.