Rowery turystyczne – nowe, a może używane?

Wiele osób bardzo często zastanawia się, czy lepiej zainwestować nieco więcej i kupić nowy rower turystyczny, czy znaleźć nieco tańszy model, używany przez pewien okres czasu przez jego poprzedniego właściciela. Każde rozwiązanie ma zarówno swoje wady jak i zalety, dlatego każdy po przemyśleniu powinien sam zdecydować, które rowery turystyczne będą najlepsze dla niego – nowe czy może używane.

Nowe rowery

Kupując nowy rower mamy absolutną pewność, że nie brał on udziału w jakiejkolwiek kolizji drogowej czy nie był dość mocno eksploatowany w czasie zawodów czy uprawiania rowerowych sportów. To bardzo poważnie jest w stanie uszkodzić rower. Czy to po kolizji czy po nadmiernej eksploatacji takie rowery z pewnością nie powinny trafiać do kolejnego właściciela. Dużą zaletą nowych rowerów na pewno jest ich stan wizualny. Nie da się ukryć, że wyglądają dużo lepiej niż te używane.

Używane rowery

Nie da się ukryć, że używane rowery turystyczne kupowane są przede wszystkim ze względu na ich niską cenę. Duża ich zaletą jest również różnorodność. Kupując nowe rowery nie mamy aż tak dużego wyboru, gdyż musimy wybierać w wąskim gronie produktów, jakie w danym momencie oferuje rynek. Natomiast w przypadku poszukiwań używanego roweru, wybór modeli się naprawdę bardzo szeroki. Tu trudnością czasem jest podjęcie decyzji i znalezienie tego najbardziej odpowiadającego własnym potrzebom. W przypadku tych używanych modeli niestety ciężko być na bieżąco z nowinkami technicznymi, jeśli kogoś one bardzo interesują.