buty narciarskie head

Jakie buty narciarskie dla początkującego?

Każdy początkujący narciarz musi skompletować swój pierwszy sprzęt i ubiór narciarskich. Bardzo ważnym elementem są tu buty narciarskie. Początkujący narciarz dobrać powinien model dopasowany do jego umiejętności. Jakie zatem buty narciarskie będą dobre dla osoby początkującej?

Miękki Flex


Początkujący narciarz postawić powinien na buty narciarskie z miękkim Flexem. Jest to parametr, który określa siłę jaką włożyć trzeba, aby ugiąć cholewkę buta. Flex określany jest współczynnikiem liczbowym od 40 do 140. Początkujący narciarz wybrać powinien buty z Flexem nie wyższym niż 80. Dobrym wyborem mogą być tu buty narciarskie Head.

buty narciarskie head

Rozmiar butów narciarskich


Wybierając buty narciarskie dla początkującego szczególną uwagę zwrócić należy również na ich rozmiar oraz twardość. Przed zakupem butów konieczne trzeba bardzo dokładnie zmierzyć stopę. Pamiętać trzeba, że buty narciarskie muszą być zawsze ściśle dopasowane do rozmiaru stopy. Nie powinno się ich zatem kupować „na oko”. Lepiej jest poświęcić trochę czasu i wykonać dokładne pomiary.

Twardość butów narciarskich


Jeśli chodzi o twardość butów narciarskich, to w przypadku osoby początkującej nie powinny być one zbyt twarde. Miękkie buty narciarskie Head znacznie lepiej amortyzują różnego rodzaju uderzenia. Dla początkującego narciarza takie rozwiązanie będzie po prostu wygodniejsze. Dodać trzeba również, że Head buty, które nie są zbyt twarde ułatwią także zwykłe chodzenie po stoku. W przypadku osoby początkującej to również może mieć istotne znaczenie.