Co warto wziąć pod uwagę kupując rower trekkingowy?

Jakie rowery trekkingowe męskie są warte uwagi? Na co w tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę? Czym się kierować w czasie zakupów?

Rowery trekkingowe są swego rodzaju kompromisem między klasycznymi rowerami miejskimi, rowerami szosowymi oraz rowerami górskimi. Posiadają więc opony o terenowym bieżniku, które są jednak węższe i gładsze od tych używanych w rowerach górskich. Rowery tego rodzaju doskonale sprawdzają się podczas dalekich wypraw. Na ogół posiadają fabrycznie wmontowany bagażnik. Są też przystosowane do montażu sakw. Priorytetem jest wygoda jazdy oraz znaczna ładowność.

Podobnie jak w przypadku innych rowerów, również i w rowerach trekkingowych najważniejszym elementem jest rama, która jest podstawowym elementem ich konstrukcji. Najpopularniejsze od lat są oczywiście ramy stalowe i aluminiowe. Sprawdzają się dość dobrze, a przy tym są relatywnie niedrogie. Początkujący rowerzyści mogą postawić na lekkie ramy aluminiowe, które są jednak nieco mniej wygodne od ram stalowych.

Bardzo dużą rolę odgrywa również odpowiedni osprzęt. W męskich rowerach trekkingowych nie ma wprawdzie bardzo dużego naprężenia, ale i tak pewne elementy zawsze są w cenie. Do niedawana rowery górskie i trekkingowe korzystały z tego samego osprzętu. Od jakiegoś czasu jednak się to zmienia. Wynika to z rosnącej cały czas popularności rowerów stricte trekkingowych, które mają inne wymagania niż klasyczne górale.