Jak wybrać dobre buty do biegania – cenne wskazówki?

Jak powszechnie wiadomo, zakup porządnych butów do biegania jest bardzo trudnym zadaniem, dlatego też warto pamiętać o kilku prostych wskazówkach. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowych butów do biegania, ale nie mają zielonego pojęcia, jak za to się odpowiednio zabrać.

Cenne wskazówki

W pierwszej kolejności należy pamiętać zawsze o tym, aby buty do biegania kupować zawsze po południu. To właśnie w tym czasie nasze nogi są zmęczone i odpowiednio nabrzmiałe. Jak powszechnie wiadomo podczas biegania stopy będą także obrzmiewać i wygodne buty nie powinny ich dodatkowo obciskać. Nie można zapominać również i o tym, aby buty mierzyć w identycznych skarpetkach w których będziemy biegać. Buty muszą być tak dopasowane, aby nawet w najmniejszym stopniu nie uciskały większej stopy. Komfort i bezpieczeństwo podczas biegania odgrywają w tym przypadku najważniejszą rolę.

O czym należy pamiętać?

Buty do biegania powinny być nieco większe niż zwykłe obuwie w których chodzimy na co dzień. Duży palec u stopy bez żadnego większego problemu powinien mieć zapewnioną swobodę ruchu. Nie można jednak przeginać w drugą stronę i pamiętać należy o tym, aby obuwie idealnie trzymało stopę. Pięta w żadnym wypadku nie może ruszać się podczas biegania ponieważ będzie niepotrzebnie ocierać ścięgna achillesa. Obuwie do biegania powinno być dopasowane idealnie od pierwszej chwili. W żadnym wypadku nie można liczyć na to, że buty z biegiem czasu się rozchodzą. Lepiej przymierzyć 30 par różnych modeli niż wybrać nieodpowiedni rozmiar.