baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe – jaki wybrać i jak o nie dbać

Zbliża się lato, a wraz z nim upalne, słoneczne dni. W takich chwilach nic nie przynosi lepszego orzeźwienia niż kąpiel w chłodnej wodzie. Baseny ogrodowe to rozwiązanie, dzięki któremu dzieci będą mogły pobawić się w wodzie, a dorośli nawet popływać nie opuszczając swojego podwórka.

Rodzaje basenów

baseny ogrodoweJeśli basen ma służyć tylko dziecięcym zabawom doskonale sprawdzi się basen dmuchany. Rozkładanie jest proste i szybkie, a za pomocą dmuchanej obręczy można regulować jego wysokość.

Baseny bardziej uniwersalne, mogące służyć także dorosłym ze względu na swoje wymiary i stabilność to konstrukcje stelażowe i rozporowe. Basen rozporowy, podobnie jak basen dziecięcy, ma próg regulowany za pomocą ilości wody. Jest to jednak sztywniejsza wersja. Sztywność konstrukcji podtrzymywana jest przez napierającą na ścianki wodę.

Najbardziej stabilną wersją basenów ogrodowych są baseny stelażowe – https://www.dobrebaseny.pl/BASENY-OGRODOWE-c236. Osadzone na stelażu, są w stanie wytrzymać duży nacisk, jednak niezależnie od ilości wody mają stałą wysokość.

Akcesoria basenowe

Dla wygody korzystania z basenu, powinien być on zaopatrzony w drabinkę. Wśród potrzebnych akcesoriów wyróżnić należy także matę do położenia pod basenem oraz pokrywę zabezpieczającą przed dostaniem się do wody liści, owadów itp. Dodatkowo, żeby utrzymać wodę w czystości, baseny wyposażone są w pompy filtrujące. Można także zastosować pływające dozowniki chemiczne dozujące tabletki chloru lub bromu.