torby na bagażnik rowerowy

Torby na bagażnik rowerowy – jaką wybrać?

Osoby przemieszczające się rowerami na większe dystanse jak i te, które wykorzystują rower do codziennych dojazdów do pracy, potrzebują rozwiązania, które pozwoli zabrać ze sobą niezbędne rzeczy. Zależnie od tego, jak duży jest gabaryt wożonych rzeczy, różne są też rozwiązania. Torby na bagażnik rowerowy, czy też torby montowane do ramy mogą mieć różny kształt oraz pojemność. 

Torby na bagażnik rowerowy, czy mocowane do ramy?

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy rower posiada bagażnik, a jeśli nie, to czy jest możliwość jego zamontowania. Jeśli nie ma problemu z bagażnikiem, a potrzebna jest jak największa pojemności, torby na bagażnik rowerowy dostępne w sklepach rowerowych jak np. GoRide, będą najlepszym rozwiązaniem. W przypadku, gdy bagażnika zamontować się nie da, pozostaje możliwość montażu odpowiedniej torby do ramy, bądź pod siodełkiem na specjalnie przygotowanym uchwycie. Wadą tego rozwiązania jest znacząco ograniczona pojemność, oraz dużo mniejsza wygoda użytkowania.

torby na bagażnik rowerowy

Jakie torby na bagażnik rowerowy są najlepsze w długą trasę?

Najlepszym rozwiązaniem dla długodystansowców są zdecydowanie sakwy rowerowe. Ich montaż jest bardzo prosty, a dzięki temu, że wiszą dosyć nisko po obydwu stronach tylnego koła, nie zaburzają równowagi w czasie jazdy. Niewątpliwą ich zaletą jest bardzo duży wybór rozmiarów. Dodatkowym atutem jest możliwość założenia dodatkowej torby montowanej na górze bagażnika. Niektóre torby na bagażnik rowerowy taki dodatek mają zintegrowany sprawiając, że można zabrać ze sobą rzeczy nawet na bardzo długi wyjazd.