Jakie gogle na rower wybrać?

Podczas jazdy na rowerze jedną z kluczowych rzeczy jest zachowanie bezpieczeństwa. Pamiętać jednak należy, że nie chodzi tu jedynie o ochronę ciała przy ewentualnym upadkiem. Równie ważna jest ochrona oczu. W tym celu właściwie dobrać należy gogle do jazdy na rowerze.

Wentylacja


Dobre gogle rowerowe muszą zapewniać właściwą i odpowiednią wentylację. Podczas jazdy motocyklista wraz z nadmiarem wysiłku zaczyna się pocić. Spływający pot do oczu może ograniczać widoczność co może doprowadzić co niebezpiecznej sytuacji na drodze. Skuteczna wentylacja jest więc konieczna. Co ważne wykluczy ona także niebezpieczeństwo zaparowania szkieł.

Dopasowanie


Gogle do jazdy na rowerze muszą być także dobrze dopasowane. Dlatego wybierając gogle należy zwrócić uwagę czy pasują one do kształtu naszej twarzy. Dzięki temu uniknie się sytuacji, w której gogle mogą się zsuwać.

Wymienne szkła i ich kolor


Kupując gogle warto jest postawić na te, które posiadają funkcje wymiany szkieł. Na rynku dostępne są bowiem różne szkła przeznaczone na konkretną pogodę. Gogle umożliwiające ich wymianę mogą zatem lepiej sprawdzić się podczas długich podróży rowerowych. Bardzo istotne jest także to jaką barwę posiadają szkła w goglach. Podczas jazdy w słoneczną pogodę najlepiej sprawdzą się szkła brązowe lub zielone.

Estetyka


Oczywiście gogle do jazdy na rowerze to nie tylko ich funkcjonalność. Gogle muszą być także estetyczne i dobrze się prezentować. Warto, aby kolorystycznie paskowały one do kasku i reszty stroju.