rower elektryczny

Jak wybrać rower elektryczny?

Rowery elektryczne są odpowiednie do dojazdów do pracy, rekreacji, codziennych zadań i fitnessu. Aby wybrać ten właściwy, trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru elektrycznego.

Do czego potrzebny jest rower elektryczny?

rower elektrycznyAby kupić rower elektryczny, trzeba wiedzieć, do czego ma on służyć. W przypadku dojazdów do pracy lub wędrówek po parku przydatny jest model składany, ponieważ łatwo go włożyć do bagażnika. Jeśli chcesz wybrać się na wędrówkę po lesie, wybierz rower górski z amortyzacją. Na wieś należy szukać modeli z uchwytem na kierownicę i pojemnym bagażnikiem.

Jaki rozmiar silnika i akumulatora wybrać dla roweru elektrycznego?

Wiele osób chce mieć duży, mocny rower. Jednak do większości celów — spacerów, jazdy po mieście czy jazdy na rowerze terenowym wystarczy silnik o mocy 350 W. Zaleca się zastanowić się, czy chcemy przepłacać za dodatkową moc. Oczywiście, dodatkowa moc pozwala na pokonywanie stromych wzniesień i trudnych przeszkód.

Średnia moc silnika wynosi 500 W, ale dostępne są modele kilowatowe, a także modele z dwoma silnikami i napędem na cztery koła. Dzięki temu sprzętowi można łatwo pokonywać najtrudniejsze tereny i wysokie wzniesienia z grząskim gruntem po deszczu.

Należy również pamiętać o napięciu roboczym akumulatora. Zasilają one cały układ elektroniczny roweru. Dobrą wartością jest 36 W lub 48 W. Napięcie systemowe ma wpływ na prędkość maksymalną i dynamikę przyspieszania roweru elektrycznego. Im wyższe napięcie, tym lepiej.

Pojemność akumulatora wpływa na to, ile kilometrów można przejechać, zanim skończy się ładowanie. Średnia pojemność 10 Ah wynosi około 50 km. Do dojazdów do pracy w mieście można też kupić elektryczny rower o mniejszej pojemności. Naładowany akumulator wystarcza na 20-kilometrową podróż do biura, gdzie można go doładować. W większości modeli baterie są łatwe do wyjęcia i można je ładować niezależnie od urządzeń, korzystając z konwencjonalnego gniazdka elektrycznego. Średni czas ładowania wynosi od czterech do pięciu godzin.