Dlaczego warto regularnie wymieniać grip w hulajnodze

Dlaczego warto regularnie wymieniać grip w hulajnodze?

Popularność sportów wyczynowych wzrasta. Wynika to z coraz większej liczby zawodów, które odbywają się na całym świecie. Od tych lokalnych, po te o najwyższej randze. Jedną z dyscyplin, która w ostatnim czasie zyskała sympatię młodych osób, jest hulajnoga. Możliwość wyczynowej jazdy na tym sprzęcie sprawiła, że wiele osób poświęciło setki godzin, by wymyślać nowe tricki i szlifować te już poznane. Jednak, aby było to możliwe, bardzo ważna jest jakość samego sprzętu.

Grip do hulajnogi – co to takiego?

Podstawowymi elementami każdej hulajnogi są:

  • blat, czyli element, na którym stawia się stopy
  • kierownica
  • kółka

W przypadku wyczynowej jazdy bardzo ważne są gripy do hulajnogi. Jest to swego rodzaju papier ścierny, który nakleja się na blacie. Jego podstawową funkcją jest to, by zapewnić jak najlepszą przyczepność w trakcie jazdy. To niejednokrotnie determinuje łatwość wykonywania tricków.

grip do hulajnogi w kolorze zielono czarnym

Dlaczego grip w hulajnodze wyczynowej jest ważny?

Tak naprawdę niezależnie od modelu, bardzo ważne jest, aby osoba, która jeździ na hulajnodze, nawet jeśli jest to model miejski, mogła pewnie i bezpiecznie stać na blacie. Ześlizgnięcie się stopy może prowadzić do upadku. Tym bardziej gripy do hulajnogi wyczynowej, a przede wszystkim ich jakość odgrywają kluczową kwestię w trakcie jazdy. Wszystko dlatego, że pasjonaci tego sportu wykonują szereg ewolucji, które sprowadzają się, chociażby do skoków, w trakcie których wykonują obrót ciałem, blatem lub kierownicą. Tym samym dobra przyczepność obuwia do blatu ułatwia jego złapanie w trakcie ewolucji i bezpieczne odjechanie tricku. Również jazda na skateparku wiąże się z szeregiem przeszkód, jak rampy, które mają bardzo ostry kąt. Grip zapewnia na tyle dobrą przyczepność do blatu, że na hulajnodze można jeździć także po przeszkodach o sporym kącie nachylenia.