dynastar narty

Czy umiem jeździć na nartach?

Oto jedno z najważniejszych pytań, jakie trzeba postawić, zanim kupi się narty Dynastar. Tak, jeżeli ktoś nigdy nie miał nart na nogach, nie będzie miał problemu z odpowiedzią na tego typu pytanie. Tylko że osoby, które jeździły raz lub kilkanaście lat temu, nie mogą porównywać się do profesjonalistów, którzy jeżdżą nieustannie, szkoląc swoje wysokie umiejętności.

Taliowanie nart

Temat, który jest bagatelizowany niekiedy, co jest wielkim błędem. Dynastar narty należy wybierać, nie pomijając tego czynnika. Taliowanie nart zależne jest od tego, czy ktoś systematycznie jeździ po stoku, czy woli z niego uciekać, decydując się na mniej uczęszczane trasy? Wąskie narty w środkowej części doskonale sprawdzają się podczas carvingu, szybko reagując na ruchy narciarza. Szeroka narta jest nieco wolniejsza, co też może okazać się zaletą przy innych technikach jazdy. Ważne, żeby narty dedykowane dla osób początkujących, miały promień skrętu utrzymany na poziomie między 13 a 18 metrami.

dynastar narty

Elastyczne narty

Temat, który zawsze warto rozważyć, biorąc pod uwagę swoje indywidualne predyspozycje. Jeżeli narty marki Dynastar są elastyczne na swoich końcówkach, to prowadzą się bardzo żywo. Co to dokładnie oznacza? To dzięki nim można liczyć na niezłe przyspieszenie, w szczególności podczas skrętów. Aczkolwiek, należy pamiętać, że nad taką szybkością należy umieć zapanować. Narty, które są elastyczne w dziobie, prowadzi się nieco spokojniej, dlatego polecane są one w szczególności dla świeżych amatorów jazdy na nartach.