kreatyna monohydrat

Czy należy przyjmować kreatynę podczas redukcji?

Nie wiesz, czy możesz brać kreatynę robiąc rzeźbę i uważasz, że kreatyna nie jest najbardziej odpowiednim suplementem na utratę tłuszczu? Temat ten generuje wiele niepewności wśród entuzjastów treningu siłowego, ale w tym artykule postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości na ten temat. Głównym celem redukcji jest oczywiście eliminacja tkanki tłuszczowej w celu zdefiniowania mięśni, ale bardzo ważne jest również zachowanie jak największej ilości masy mięśniowej, aby było co definiować i aby osiągnąć piękne ciało.

Czy należy przyjmować kreatynę podczas redukcji?

kreatyna monohydrat

Odpowiedź brzmi: tak. Jedną z niewielu wad kreatyny jest to, że przyciąga ona wodę do komórek, co może powodować wzdęcia i zatrzymywanie wody w organizmie, a jeśli jesteś kulturystą przygotowującym się do zawodów, to nie jest dokładnie to, czego potrzebujesz. Dlatego też, jeśli zażywasz kreatynę w trakcie redukcji, Twoje mięśnie mogą wydawać się bardziej wzdęte lub możesz lekko przybrać na wadze z powodu możliwej retencji wody. Należy jednak pamiętać, że jest to spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie, a nie zwiększonym poziomem tkanki tłuszczowej.

Jeśli jednak chcesz uniknąć potencjalnej retencji wody związanej z kreatyną, eksperci zalecają unikanie monohydratu kreatyny i wybór innych form kreatyny o wyższym współczynniku wchłaniania, takich jak mikronizowana kreatyna lub ester etylowy kreatyny. Eksperci zalecają również przyjmowanie kreatyny tuż po treningu, aby zwiększyć szybkość jej wchłaniania, najlepiej z cukrami prostymi. Cukier spowoduje skok insuliny, który pomoże przetransportować więcej kreatyny do mięśni, pozwalając organizmowi wykorzystać większość kreatyny i zapobiegając jej marnowaniu i redukując potencjalne wzdęcia lub retencję płynów.

Korzyści z kreatyny podczas redukcji

Przyjmowanie kreatyny podczas redukcji ma kilka korzyści, które wynikają z poprawy wydajności w siłowni, kreatyna monohydrat wzmacnia siłę i pomaga w zrobieniu wymagających ćwiczeń, takich jak martwy ciąg. Poprawa wydajności może prowadzić do zwiększenia dziennego wydatku energetycznego i ułatwić deficyt kalorii, który jest najważniejszym czynnikiem w eliminacji tkanki tłuszczowej. W dłuższej perspektywie korzyści płynące z zastosowania kreatyny w ćwiczeniach wytrzymałościowych, które są kluczowym czynnikiem w zachowaniu masy mięśniowej w warunkach deficytu energetycznego, mogą przyczynić się do poprawy wyników w zakresie definicji mięśni.