Spodnie dresowe – jak wybrać?

Wygodne i stylowe. Takimi cechami powinna odznaczać się posiadana w garderobie odzież.

Dresy znów na topie?

Chociaż mogło się wydawać, że czas popularności dresu już dawno przeminął, to ten znów powrócił na ulice. Co ważne spodnie dresowe są wybierane nie tylko przez sportowców, ale również, jako część codziennego ubioru przez rosnącą część mężczyzn.

Wbrew powszechnej opinii rodzaju odzież można połączyć z innymi elementami, aniżeli bluza i kurtka. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby uzyskać niezwykle komfortową stylizację, w skład której wchodzić mogą spodnie dresowe.

Odpowiedni materiał

Zdecydowanie bawełna. Dobre spodnie, które pozwolą skórze oddychać oraz uchronią nasz przed poceniem w ciepłe dni muszą być wykonane z bawełny. Najlepszym wyborem są modele wykonane z bawełny w 100%. Analogicznie powinniśmy unikać poliestru.

Im większa jego obecność w spodniach, tym gorzej. W tym względzie powinniśmy szczególnie dużą uwagę zwrócić na cenę. Może się zdarzyć, że poliestrowe spodnie dresową będą droższe od bawełnianych odpowiedników.

Z czym nosić i nie nosić dresów

Niezależnie od tego, jak dobrze potrafimy łączyć elementy garderoby pewne rzeczy w przypadku dresów nigdy „nie przejdą”. W przypadku obuwia będzie to łączenie spodni z eleganckimi butami. Oxfordy, kozaki czy też sztyblety to bardzo zły pomysł. W przypadku obuwia musimy zostać przy modelach sportowych.

Mamy dużo więcej możliwości w przypadku odzienia wierzchniego. Warto zadbać, aby zakupione spodnie były klasyczne, tj. miały jak najmniej naszywek, obrazków i innych dodatków. Dzięki temu do spodni będziemy mogli założyć stylową, prostą koszulę. Przykładowo dżinsową. W części przypadków sprawdzi się nawet sportowa marynarka.