Rower w mieście

Decyzja o zakupie roweru jest prawdopodobnie jedną z lepszych w życiu. Szczególnie, gdy mieszka się w mieście, a życie jest na tyle ułatwione i wygodne, że każdy chcąc nie chcąc zaczyna tracić formę i obrastać w lekki tłuszczyk.

Zalety roweru w mieście

Obecnie właściwie każde większe miasto ma całkiem nieźle rozwiniętą infrastrukturę rowerową. Dzięki temu możliwe jest podróżowanie codziennie na rowerze chociażby do pracy. Dzięki temu oprócz wyraźnej poprawy zdrowia, zyski zanotować można również od strony ekonomicznej i czasowej. Rezygnując z samochodu lub transportu publicznego zyskujemy czas i pieniądze.

Jaki rower wybrać?

Miasto jest środowiskiem o bardzo szerokim zakresie wymagań. Z tego powodu rower, który należy wybrać również powinien sobą reprezentować maksymalny możliwe zakres możliwości.
Doskonale w tym celu prezentuje się rower górski. Stworzony pierwotnie do całkowicie innego zadania jest jednym z najczęściej wybieranych rowerów do miasta. Czemu tak się dzieje?
Rowery górskie posiadają kilka cech które stawiają je wyżej niż inne. Posiadają duże koła z szerokimi i dobrze bieżnikowanymi oponami. Posiadają dużą ilość biegów, doskonałą amortyzację, świetne hamulce i charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałość. Cechy te, które zapewniają rowerowi górskiemu możliwość jazdy z terenie, predysponują go również jako idealne narzędzie do poruszania się po mieście, które bogate jest w zagrożenia i wyzwania niespotykane nigdzie indziej.