koszulka termoaktywna damska

Koszulki termoaktywne – idealne dla aktywnych

Kiedy uprawia się sport na wolnym powietrzu, często można spotkać się z bardzo zmiennymi warunkami pogodowymi, takimi jak: deszcz, wiatr, śnieg oraz wiele innych niekorzystnych warunków. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubranie, jeśli chce się w pełni korzystać ze sportu w każdy zimowy dzień.

Charakterystyka i funkcje

Koszulki termoaktywne damskie posiadają bezpośredni kontakt ze skórą. Taki rodzaj ubioru powinien pasować, bez poczucia dyskomfortu, a ponadto pierwsza warstwa tej koszulki pełni dwie główne funkcje.

Jedną z nich jest odprowadzanie potu, przez co można uniknąć odczuwania zbędnej wilgoci. Poza tym, dzięki tym warunkom ciało się ochładza.

Wybierając taki produkt ważne jest, aby wybrać odpowiednią odzież termoaktywną, która to mierzy się w g / m 2 przez dwadzieścia cztery godziny. Najlepszym wyznacznikiem będzie 8000 g na metr kwadratowy.

Kolejną funkcją, koszulek termoaktywnych damskich, jest odpowiednia izolacja od zimna, a poza tym, utrzymanie ciepła ciała w nie najlepszych warunkach pogodowych.

Odzież ta nie zapewnia ciepła, ale ma na celu utrzymać ciepło ciała. Z kolei koszulki o większej gęstości posiadają odpowiednie tkanki, które są podane w największych dla ciała strefach pocenia takich jak strefa lędźwiowa oraz pachy. Warto jednak zaopatrzyć się w taką odzież ze względu na aktywny wypoczynek.

Dzięki takiej nowoczesnej odzieży, każda osoba może poczuć się komfortowo w niecodziennych warunkach. Wybierając się w góry czy na polanę można w nich uprawiać każdy rodzaj sportu. Osoby, które lubią się wspinać czy wędrować szlakami górskimi, są dzięki temu ubraniu chronieni od częstych zawirowań w górach, a zwłaszcza w porze jesienno – zimowej.