Jaką kuchenkę turystyczną wybrać?

Nie da się ukryć, że trekking w górach, czy podróże kamperem wymagają specjalnego przygotowania. Co prawda wiele osób docenia sobie życie na łonie natury, a także swoisty zwrot w kierunku tradycyjności, jednak nie ze wszystkich wygód i udogodnień można tak prosto zrezygnować. Wobec tego w podróży przydaje się turystyczna kuchenka. Nie tylko dzięki niej będzie można zagotować wodę, ale przede wszystkim nawet i podgrzać posiłki. Jednak kuchenka turystyczna musi być efektywna, a także nie może ona zbytnio obciążać plecaka podróżnego. Wobec tego jaką kuchenkę turystyczną warto wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając kuchenkę turystyczną?

Obecnie wybór kuchenek turystycznych na rynku jest niezwykle szeroki. Pojawia się coraz więcej firm jak np. Jet Boil, które oferują wysokiej jakości produkty, które powinny stać się niezbędnym wyposażeniem każdego turysty. Jednak wybór kuchenek turystycznych może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. W pierwszej kolejności jednak warto zastanowić się nad odpowiednim dobraniem paliwa. Na rynku z pewnością znajdziemy kuchenki zasilane:

  • gazem
  • benzyną
  • spirytusem
  • naftą
  • olejem napędowym

Są to kuchenki na paliwa ciekłe. Niemniej jednak można znaleźć również takie, które zasilane są paliwami stałymi jak np. kostkami czy pastylkami. Warto jednak wiedzieć, że paliwa stałe niestety nie są tak ekonomiczne. Wobec tego kuchenka zasilana paliwami ciekłymi, będzie o wiele lepszym wyborem. Kolejną kwestią jest wybór materiału, z którego kuchenka została wykonana. Najlepiej sprawdzi się aluminium. Jest to metal odporny na działanie rdzy, a co więcej, cechuje go także solidna odporność na wszelkiego rodzaju uderzenia i uszkodzenia. Ważna jest również sama pojemność kuchenki turystycznej. Z pewnością nie chcemy zabierać ze sobą dodatkowego zbiornika z paliwem w momencie, kiedy nasz plecak i tak jest już dość ciężki.

Kuchenki turystyczne Jet Boil

Jedną z popularniejszych firm, która zajmuje się produkcją kuchenek turystycznych jest Jet Boil. Oferuje ona szeroki asortyment kuchenek gazowych. Są one lekkie i przede wszystkim wykonane z materiałów o wysokiej jakości. Dodatkowo wyróżniają się one również względami estetycznymi. Kuchenki turystyczne Jet Boil występują w wielu wersjach kolorystycznych i w różnorodnym wzornictwie – https://www.polarsport.pl/jetboil.html. Z pewnością takie kuchenki przydadzą się nie tylko podczas górskich wędrówek, ale także w przypadku podróży kamperem. Są one niezwykle lekkie, ale zapewniają wysoką funkcjonalność oraz praktyczność. Z pewnością przydadzą się one każdemu turyście.