czołówka polarsport

Idealna czołówka do biegania

Czołówki do biegania to niezastąpione oświetlenie, gdy na dworze nastanie ciemna noc czy ponury wieczór. Wówczas to jest ona  jedynym światłem rozświetlającym drogę przed biegaczem.

czołówkaO tego typu lampce słyszał z pewnością każdy miłośnik aktywnego trybu życia. Używają jej nie tylko biegacze, ale również rowerzyści, wspinacze oraz służby ratownicze.

Jest to sprzęt zajmujący niewiele miejsca, dlatego też zazwyczaj znajduje się w plecaku każdego sportowca.

Lampka czołowa musi być dostosowana do terenu oraz do dystansów które pokonuje sportowiec. Inny bowiem model będzie potrzebny na codzienny trening, a jeszcze inny na biegi w terenie.  

Jaką wybrać moc  lampki czołowej?

Dla powolnego poruszania się po chodniku lub leśnej ścieżce, wystarczy czołówka biegowa wyposażona w około 50 lumentów.  Z kolei dla osób biegających szybkim tempem, przyda się z pewnością więcej światła. Wówczas to warto zakupić lampkę posiadającą 100 lumentów.

Na codzienne bieganie idealnie sprawdzają się lekkie czołówki, gdzie wówczas czas działania baterii nie jest, aż tak ważny. Otóż czołówki świecące w wysokich trybach, o mocy 100 lumentów potrafią świecić nawet do czterech godzin, co w zupełności wystarcza na codzienny trening.

Rodzaje światła w lampkach czołowych

Przy zakupie czołówki z przeznaczeniem do treningów biegowych warto zwrócić uwagę na rodzaj światła. Model służący do biegania powinien mieć światło o jednorodnej i szerokiej wiązce.

Dla biegaczy uprawiających ultramaratony  potrzebny jest model dający dużo światła.

Z kolei dla biegaczy górskich potrzebna jest latarka do biegania, która ma ponad 200 lumenów, bowiem w przypadku tego typu biegów im więcej światła, tym zawodnik jest bezpieczniejszy oraz szybszy.