hulajnoga streetowa

Czym charakteryzuje się hulajnoga streetowa?

Dyscyplin sportowych nieustannie przybywa. Także wśród tych ekstremalnych. Wśród nich stosunkowo nową jest jazda na hulajnodze. Z tej racji sektor sprzętów, które są dedykowane wyczynowej jeździe, nieustannie rozwija się. Efektem tego jest coraz większa liczba hulajnóg streetowych. Czym różnią się od standardowych, które przeznaczone są przede wszystkim do jazdy po mieście i przemieszczania się w ekologiczny sposób?

 Hulajnoga streetowa, czyli jaka?

hulajnoga streetowa

Każda hulajnoga posiada standardowe elementy, jak kółka, blat, czy kierownicę. Hulajnoga streetowa z movino.com charakteryzuje się przede wszystkim subtelnym różnicami. Wszystko dlatego, że przeznaczona jest do jazdy wyczynowej, którą można praktykować, chociażby na skateparku. Oznacza to możliwość wykonywania różnych ewolucji, chociażby takich jak skoki, czy jazda po krawędziach, które nazywa się grindboxami. Dlatego hulajnoga streetowa musi być wykonana z lekkiego i wytrzymałego materiału, a jednocześnie jej widelec, jak też klamra, które stanowią element łączący blat z kierownicą, muszą być wysokiej jakości. 

Kupno hulajnogi wyczynowej

Z uwagi, iż pasjonaci wyczynowej jazdy na hulajnodze są w różnych wieku, oznacza to, że niezbędne jest dostosowanie wielkości hulajnogi do indywidualnych preferencji. W przypadku wyboru kierownicy, jej szerokość powinna pokrywać się z szerokością ramion. Natomiast, jeśli chodzi o wysokość, powinna sięgać pomiędzy biodra, a pępek. Zapewnia to wygodną jazdę i pozwala na spokojnie szlifowanie swoich umiejętności, jak też łatwiejsze wykonywanie wiele ewolucji, które często sprowadzają się do obrotów kierownicom lub blatem. Również szerokość blatu powinna być dostosowana do rozmiaru stopy. W sklepach podane są sugerowane rozmiary blatów w zestawieniu z rozmiarem obuwia, co dla osób początkujących może być ułatwieniem przy zakupie pierwszej hulajnogi.