Cymbergaj – powrót do przeszłości

Dla większości osób salony gier odeszły w przeszłość już lata temu, jednak są osoby, które kultywują te rozrywki do dzisiaj, chwaląc możliwości jakie wciąż daje gra na automatach ze znajomymi. Wyjątkową formą spędzania takiego czasu, która zainteresuje też dzieci, jest gra o nazwie cymbergaj. Co to takiego?

Zasady cymbergaja

Przeciwnicy ustawiają się na przeciwległych krańcach prostokątnego automatu, który (gdy rozpocznie się gra) na całej swojej powierzchni wypuszcza powietrze. Bramki w postaci otworów są dwie tak, jak w piłce nożnej. Są także krążki i jeden dysk. Dysk niemal frunie, popychany przez powietrze, wydobywające się z otworów. Za pomocą krążków przeciwnicy odbijając dysk od band i próbują trafić w bramkę, otwór przeciwnika. Wygrywa osoba, która na koniec ustalonego czasu posiada najwięcej punktów.

Dlaczego dzieci?

Młodzi ludzie uwielbiają rywalizować, potrzebują tego, aby określić swoją wartość w świecie. Cymbergaj dla dzieci jest więc idealnym sposobem na to, żeby poznać niektóre z zasad fizyki, zdrowo konkurować z przyjaciółmi, a także trochę się poruszać, przyspieszyć oddech, wybuchnąć śmiechem, gdy dysk wypadnie i trąci przeciwnika w nos.

Cymbergaj od SportBody.pl to także dodatkowo możliwość spędzania czasu z dorosłymi znajomymi lub rodziną, którzy przypomną sobie ile radości sprawiało im chodzenie do salonów gier i jak wspaniała jest opcja kontynuowania tego nawet teraz, po latach.